Arşivlemesem Olmazdı

Bülent Tezcan ve Haluk Pekşen seçim akşamı AA’yı suçladı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde sonuçlar açıklanırken CHP ile Anadolu Ajansı arasında ciddi bir kriz yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan  sandıkların henüz yüzde 39’unun sayıldığını, Muharrem İnce’nin oy oranının yüzde 33.65 , Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranının ise yüzde 51.77  göründüğünü söyledi. Geride yaklaşık sisteme girilmeyen 40 milyona yakın oy olduğunu değerlendiren Tezcan, “Hiç kimse erken gelin güvey olmasın, hiç kimse erken davul zurna çalmasın. Biz bu oyları adım adım takip edeceğiz. Bizim sandık görevlilerimizin getirdiği veriler esastır. Bu sürecin sonunda, geride 40 milyon oy, açılmamış 110 bine yakın sandığın olduğu yerde, yüzde 51.77 oyla kimse kendisini cumhurbaşkanı ilan edemez.” diye konuştu.

Bu açıklamayı yaptığı saat 22:00 sularında bir başka açıklama da bulunan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’de, “YSK’ya göre açılan sandık 56,7 girmiş. 8 Temmuz’a göre seçim 2. tura kaldığını gösteriyor. Sayın İnce ile Erdoğan arasında 4 puanlık fark var. Muharrem İnce: 40 Recep Tayyip Erdoğan: 44 Anadolu Ajansı veri girişlerini durdurdu. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Antalya veri girişi gelmiyor.” dedi. Ayrıca Muharrem İnce’nin ofisinden bir canlı yayın yapan Pekşen aynı açıklamalarını sürdürdü.

Aynı saatlerde CHP’nin örgütlediği Adil Seçim Platformu ise sandıkların yüzde 64’ünün açıldığını, oyların yüzde 52,27’sinin Erdoğan’a, yüzde 30,25’inin ise İnce’ye verilmiş olduğu bilgisini aktardı. 

Kaynaklar:

https://www.gazeteduvar.com.tr/politika/2018/06/24/canli-blog-turkiye-sandik-basinda-secimle-ilgili-butun-gelismeler/
https://www.yeniakit.com.tr/haber/chpli-tezcan-hic-kimse-erken-davul-zurna-calmasin-485067.html
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1007572/Turkiye__en_kritik_secimini_yapti__iste_dakika_dakika_yasananlar.html
https://www.gercekgundem.com/siyaset/21507/haluk-peksen-fox-tvde-son-oranlari-acikladi

Yorum Ekle

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.