Arşivlemesem Olmazdı

Bütün yönleriyle Fazilet durağı olayı

İDDİA: İBB’nin salgına yönelik tedbirlerde yetersiz kalması sonucu İETT’nin 29 Mart 2020 Pazar sabahı Bakırköy – Boğazköy hattında büyük yığılma yaşandı. 

İDDİAYA İBB TARAFINDAN CEVAPLAR

İddia üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcüsü Murat Ongun söz konusu olayın kurgu olduğunu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik kasten böyle bir olayın kurgulandığını ve bir itibar suikastı yapıldığını iddia etti.

Ekrem İmamoğlu: Görüntüleri izledim kanım dondu

 SÖZCÜ  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyada dolaşıma sokulan ‘dolu İETT otobüsü’ paylaşımlarıyla ilgili konuştu: Görüntüleri izlerken kanım dondu. Maça gitmiyorlar, sabah namazına gitmiyorlar, pazar günü iş güç de yok. Eğer siyaset buysa lanet olsun siyasete! Dünya değişti ama kafalar değişmedi dedi. devamı»

 

Habere Tepkiler

İBB’nin “Organize kötülük” açıklamasına tepkiler

 Yeni Şafak  Fazilet Durağı yalanı tescillendi: ’47 kişi organize şekilde otobüse bindirildi’ denilen Fazilet durağından otobüse kimsenin binmediği ortaya çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 29 Mart’ta Fazilet Durağında oluşan kalabalıkla ilgili ‘organize kötülük’ iddiası asılsız çıktı. Başsavcılık, 47 yolcu bindi denilen duraktan yolcu alınmadığını tespit etti. İBB sözcüsü Murat Ongun’un karşılaştırmak için kullandığı “22 Mart’ta 1 yolcu” ifadesinin de doğru olmadığı, o tarihte duraktan 57 yolcunun bindiği anlaşıldı. devamı»

via: medya adamıhttps://twitter.com/medyaadami/status/1263850191318327296
Emin Pazarcı

Olayla ilgili resmi gelişmeler

 KARAR  Danıştay, İBB Başkanı İmamoğlu ile Murat Ongun’un 29 Mart 2020’de, Kağıthane’deki Fazilet Durağı’nda bir otobüse 47 yolcunun bindiğini iddia etmesiyle başlayan tartışmalara son noktayı koydu. Kararda, soruşturmaya gerek olmadığı kaydedildi. devamı»

 

İlgili Haberler:

Son güncelleme: 15 Ocak 2022

Yorum Ekle

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.