Arşivlemesem Olmazdı
Saadet Partisi Hatibi Hasan Damar: AK Parti’ye yine kaybettireceğiz

Saadet Partisi Hatibi Hasan Damar: AK Parti’ye yine kaybettireceğiz

Saadet Partisi hatibi ve Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’nın önde gelen isimlerinden olan Hasan Damar, Bursa’da partinin bir etkinliğinde yaptığı konuşmada, Saadet için Türkiye’nin en güçlü partisidir dedi.

Damar, ayrıca AK Parti’ye seçimi kaybettirenlerin de yine kendileri olduğunu söylerkenİstanbul’da 120 bin oy aldık, AK Parti 15 bin oyla kaybetti. Türkiye’yi ve İstanbul’u kaybettiren Saadet Partisi’dir. Bunu herkes böyle bilsin. AK Parti’ye yine kaybettireceğiz. Saadet Partisi’ne gönül veren kardeşlerim görün bunları.” ifadelerini kullandı.

Asiltürk’ten Cevap

Saadet Partisi’nin İstanbul’da yenilenecek seçimlere girmesiyle ilgili parti hatibi Hasan Damar’ın sözleri üzerine SP YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk bir açıklama yaptı:

[…]

Saadet Partisi İstanbul’da seçimlere bir parti kaybetsin, diğer bir parti kazansın diye girmemektedir. Bu manaya gelecek konuşma ve açıklamaları da uygun bulmuyoruz.  Milli Görüşçüler yanlış anlamalara sebep olacak açıklama ve söylemlerde bulunmaktan kaçınmalıdır.

Biz Milli Görüşçüler şu parti kaybetsin, bu parti kaybetsin diye değil; Allah  rızası için çalışır, kendi adayımız, kendi partimiz kazansın diye gayret ederiz. Aksini ifade eden hiçbir konuşma ve açıklama partimize ait değildir.”

Kaynaklar:
https://www.internethaber.com/saadet-partisi-hatibi-hasan-damar-ak-partiye-yine-kaybettirecegiz-video-galerisi-2022227.htm
https://www.milligazete.com.tr/haber/2551401/oguzhan-asilturk-su-parti-bu-parti-kaybetsin-diye-degil

Yorum Ekle

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.